Для розуміння даних питань потрібно звернутись до історичних фактів. Перше, що варто зауважити це 1968 рік. Для Чеської республіки цей рік один з найважчих в історії зокрема у зв’язку з прямою інтервенцією країн Варшавського договору на чолі з СРСР. Даний період вкорінився в свідомість чехів настільки сильно, що фразу «геть російська свиня» і досі можна почути серед старшого покоління громадян Чехії. Однак,стосується це здебільшого, як вже уточнено ,саме старшого покоління. Сьогодні ж росіяни відчувають себе досить впевнено в даній країні. Складається враження, що чехи просто забули події "Празької весни". Проте, насправді і сьогодні багато хто виступає з антиросійськими закликами, а забувається це тільки в той момент коли питання переходить у площину доходів та фінансових девідендів.
Чехія сьогодні це досить комфортна європейська країна для проживання та інвестицій.
Офіційно, у цій країні на сьогодні проживає близько 40 тисяч вихідців з РФ, не кажучи вже про колишніх і теперішніх громадян республік СРСР. Так що на самоті емігрант там точно не залишиться.
Якщо трохи детальніше розглянути дане питання, то Чехія виглядає в очах російських громадян у вигідному світлі. Причини цього наступні (в залежності від вікової категорії):
1. Російська молодь звертає увагу на європейську освіту і можливість «пожити» деякий час в Європі.
2. Середній клас з сім'ями цінують стабільність, високі зарплати, масштабний, якісний соціальний пакет. Тут досить привабливими бачаться перспективи ведення бізнесу, як дрібного, так і середнього. Як правило, емігрують люди креативні, думаючі, амбітні. Вони на Батьківщині не хотіли працювати «на дядька». В іншій країні вони також вважають за краще працювати на себе і тут для реалізації своїх планів надаються всі умови.
3. Люди старшого покоління цінують якісні та доступні медичні послуги.
Освіта
Одним з найбільш важливих аргументів
Перспектива громадянства
У даному питанні все також досить ясно і зрозуміло, що є додатковим стимулом для переїзду до Чехії. Посвідку на проживання отримати можна в трьох випадках:
· при вступі до навчального закладу, є відповідна довідка;
· влаштуванні на роботу (договір з наймачем);
· відкриття власного бізнесу (реєстрація компанії).
ПНЖ видається не більше ніж на один рік, згодом його необхідно продовжувати. Особливих проблем це не створює, якщо вести законослухняний спосіб життя, в тому числі і при водінні автівкою.
Відтак, через 5 років можна розраховувати на постійне місце проживання, а ще через 5 - на громадянство. До речі, вже на стадії ПМЖ, тобто через п'ять років, емігрант офіційно отримує пенсію за віком, навіть якщо він жодного дня не працював в Чехії.
Як і в інших країнах більшість російських емігрантів намагаються жити компактно. У Празі, наприклад, російським називають район Нове Бутовіце, також є чималі громади в Брно та Карлових Варах. Цьому підтвердження і просто реклама чи вивіски магазинів особливо в Карлових варах.
Російські громади
У столиці та великих містах є багато закладів, які утримують росіяни, з російською кухнею і традиціями. Та й культурні центри є. Загалом, сильно скучити за Батьківщиною не дадуть.
Багато осіб старшого віку розуміють російську, яку вимушено вчили в школах чи вищих навчальних закладах - це також часто допомагає у розв'язанні питань, які виникають під час подорожі чи на етапі вивчення мови.
На закінчення варто відзначити наступне. Чехія - дійсно привабливий варіант для еміграції, тим більше, що нерухомість там досить дешева, особливо в порівнянні з великими містами РФ. Можна продати квартиру в Москві, Санкт-Петербурзі та купити в Чехії, ще й на життя залишиться. Ось тому росіяни так жваво емігрують в дану країну не боячись відчувати себе самотніми й покинутими, а сприятлива міжнародна політика Чехії у відношенні до РФ та її фінансових потоків тільки підбадьорює загальну еміграційну криву.